Astoria Szczerców - Czartoria Ręczno 1:2 (0:1)

Astoria Szczerców – LUKS Czartoria Ręczno (Fair Play) 1:2 (0:1)

80+1 1:2 rzut karny Astoria

Skład: Hubert Guziak – Szymon Haręza – Patryk Kowalski (75’ Dawid Sokół), Patryk Dziadczyk, Bartosz Jędruszek – Łukasz Meszczyk (73’ Wiktor Stanios), Dominik Sobczyk (c), Krystian Łysoń, Paweł Sala – Kamil Kozub (77’ Mikołaj Skowron) – Jakub Fijołek (71’ Weronika Jędruszek)
Pozostali rezerwowi: Rafał Szopa, Miłosz Skrobek

Kartki: Łukasz Meszczyk, Dawid Sokół

W pierwszej kolejce rozgrywek junior młodszy B1 – wygrywamy na wyjeździe z Astorią 2:1.
Początek meczu a dokładnie 10 pierwszych minut to przewaga gospodarzy. Już w 4 minucie mogliśmy przegrywać 1:0 ale świetną interwencją popisał się Hubert Guziak. W 15 minucie strzelamy pierwszego gola. Fatalny błąd bramkarza Astorii sprytnie wykorzystał debiutujący w Naszych barwach Kamil Kozub. Po 30 sekundach od zdobycia gola ratuje Nas słupek. W 17 minucie ponownie atakują gospodarze, ale ich strzał jest niecelny. W 20 minucie powinno być 2:0, ale świetnej okazji nie wykorzystał Paweł Sala. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy, to wzajemnie ataki jednych i drugich z bramkowymi sytuacjami.
Wynik do przerwy 1:0 dl Czartorii.
Druga połowa do zdecydowanie lepsza gra Czarty. W 47 minucie znakomitej sytuacji nie wykorzystał Kuba Fijołek. 3 minuty poźniej Nasz napastnik ponownie znalazł się w 100% sytuacji, ale także i tym razem, jego skuteczność zawiodła. W 61 minucie trójkowa akcję zagrali Meszczyk – Fijołek – Kozub, ale strzał tego ostatniego, minimalnie był niecelny. W 62 minucie gospodarze mają swoją szanse, lecz piłka na Nasze szczęście ląduje na poprzeczce Huberta Guziaka. W 67 minucie na indywidualną akcję zdecydował się Paweł Sala. Po minięciu kilku zawodników gospodarzy podwyższył wynik meczu na 2:0.
Przy dwubramkowym prowadzeniu gra nieco się uspokoiła. My kontrowaliśmy grę i czekając na swoje szanse. Niestety w doliczonym czasie gry, bezsensowny faul w polu karnym powoduje, że sędzia dyktuje rzut karny dla Astorii i z 2:0 robi się 2:1. Ostatnie 2 minuty meczu to nerwowa końcówka, którą tak na dobra sprawę sami sobie zgotowaliśmy.
Po 3 minutach doliczonego czasu, sędzią kończy mecz i pierwsze historyczne zwycięstwo juniorów Czartorii staje się faktem.
Wielkie gratulacje dla całej drużyny, za walkę i zwycięstwo. W meczu z Astorią zadebiutowało w Naszych barwach 4 nowych graczy: Kamil Kozub, Łukasz Meszczyk, Szymon Haręza oraz Wiktor Stanios. Cała czwórka zaprezentowała się bardzo dobrze.
Zawodnik meczu: Szymon Haręza.
W drugiej kolejce Nasza drużyna – pauzuje. Więc kolejny mecz zagramy za niecałe dwa tygodnie, gdzie na własnym boisku podejmiemy drużynę LKS Mierzyn.