Przegrana z liderem czy piłkarski przekręt ???

Przegrana z Grabką czy piłkarski wałek ???

W IV kolejce rozgrywek junior młodszy B1 rozegraliśmy mecz w liderem Naszej grupy Grabką Grabicą.
Pomimo, że był to spotkanie bardzo dobre w Naszym wykonaniu, ulegliśmy gospodarzą 4:1
Pierwsza połowa to przewaga Grabki, ale dobrze dysponowany zespół Marcina Patka powodował, że akcje gospodarzy kończyły się niepowodzeniem.

W 27 minucie mamy swoją doskonałą sytuację, ale piłka po strzale Kamila Kozuba minimalnie przeleciała obok słupka bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później przegrywamy 1:0. Strzał życia pomocnika Grabki z około 25 metrów ląduje w bramce Huberta Guziaka.
Gdy już każdy czeka na końcowy gwizdek pierwszej połowy, szybka kontra gospodarzy (brak powrotu Naszej ekipy) i do przerwy jest 2:0.

W czasie przerwy kapitan Naszej drużyny prosi o weryfikacje dokumentów tożsamości drużyny Grabki, która ma się odbyć po meczu.

Po 40 minutach w Naszych barwach pojawiają się: za Weronikę – Miłosz Skrobek, a za Kowala – debiutujący na prawej obronie Wiktor Stanios.

W 43 minucie powinno być 2:1 , strzał Kamila Kozuba broni kapitalnie bramkarz Grabki, a dobitka „Zenka” ląduje na słupku. W 58 minucie, błąd w kryciu przy rzucie rożnym i mamy niestety 0:3.

W 62 minucie znów nie mamy szczęścia, uderzenie Kuby Fijołka ląduje na słupku. Sześć minut później jest już 0:4 – czy przy akcji poprzedzającej bramkę – było wszystko ok ??? – Naszym zdaniem nie !!!

Po utracie bramki, nadal atakujemy, czego efektem jest rzut karny na Patryku Wojtali. Bramkę z 11 metrów pewnie wykonał Paweł Sala.

W 80 minucie meczu w barwach Czartorii zadebiutował wychowanej Szkółki Piłkarskiej Fair Play – Patryk Jankowski.

Po końcowym gwizdku sędziego nastąpiła weryfikacja zawodników Grabki – i ku zaskoczeniu gospodarzy oraz ich kibiców okazuje się, że dwóch zawodników Grabicy nie posiada dokumentów tożsamości (jeden z nich grał 40 minut, drugi cały mecz przesiedział na ławce rezerowych).

Nasuwa się pytanie, czy wygrana w niedzielnym spotkaniu to zasługa dobrej gry gospodarzy czy zawodników, którzy tak naprawdę nie wiadomo kim byli ??? Warto przypomnieć, że mecz poprzednich kolejek Grabka – LKS Radzice 8:0 – został zweryfikowany jako 0:3 dla Radzic.

Czy wygrane Grabki Grabicy w poprzednich kolejkach w wysokim wymiarze goli były dziełem dobrej gry i przygotowania zespołu czy po prostu piłkarskiego przekrętu.

Cała sprawa została skierowana do Wydziału Gier OZPN, gdzie zostanie podjęta ostateczna decyzja.

Grabka Grabica – Czartoria Ręczno (Fair Play) 4:1 (2:0)

32’ 1:0
38’ 2:0
58’ 3:0
68’ 4:0
72’ 4:1 Paweł Sala (rzut karny)

Skład: Hubert Guziak – Patryk Kowalski (41’ Wiktor Stanios) – Szymon Haręza, Patryk Dziadczyk – Dominik Sobczyk (C) – Kamil Kozub, Krystian Łysoń, Paweł Sala, Patryk Wojtala – Weronika Jędruszek (41’ Miłosz Skrobek) – Kuba Fijołek (80’ Patryk Jankowski).

Pozostali rezerwowi: Rafał Szopa

Kartki: żółta: Paweł Sala, Patryk Wojtala

Trener: Marcin Patek